Bygningsrådgivere i NLR

13.04.2010 (Oppdatert: 03.04.2019)

Norsk Landbruksrådgiving (NLR) har fra 2010 hatt nasjonalt ansvar for bygningsrådgiving i landbruket. Bønder over hele landet kan få uavhengig rådgiving og prosjektering hos 22 rådgivere innenfor landbruksbygg, ansatt i NLR-regionene.

Rådgiverne samarbeider i et felles nettverk, der enkelte spesialiserer seg innenfor bestemte husdyrslag og tekniske løsninger.

Fagkoordinator landbruksbygg

Per Olav Skjølberg

906 71 486

per.olav.skjolberg@nlr.no

Skjetlein Grønt Kompetansesenter, 7083 Leinstrand

 

Bygningsrådgivere 

 

 

 

NLR Nord Norge (Nordland, Troms og Finnmark)

 

Ketil Are Edvardsen

466 37 027

ketil.edvardsen@nlr.no

 

Hallgeir Gravelsæter

971 72 623

hallgeir.gravelsaeter@nlr.no

 

Svein Johnsen

466 37 026

svein.johnsen@nlr.no

Postboks 2284, 9269 Tromsø

Roger Østvik

466 37 025

roger.ostvik@nlr.no

Postboks 2284, 9269 Tromsø

 

NLR Trøndelag SA

 

Terje Svarva 

918 85 929 

terje.svarva@nlr.no 

Strandveien 22 B, 7713 Steinkjer

Ivar Vatn

911 98 394

ivar.vatn@nlr.no

Strandveien 22 B, 7713 Steinkjer

Jan Arve Langørgen

402 20 218

 jan.arve.langørgen@nlr.no

Skjetlein grønt kompetansesenter, 7083 Leinstrand

Knut Erik Ree

951 38 287

knut.erik.ree@nlr.no

Skjetlein grønt kompetansesenter, 7083 Leinstrand

Jan Henrik Moen 

928 84 610

jan.henrik.moen@nlr.no

Landbrukssenteret Midt, Løkkenveien 16, 7336 Meldal

 

Landbruk Nordvest SA (Møre og Romsdal)

 

Bjørn Steinar Skarbø

906 62 627 

bjorn.steinar.skarbo@nlr.no

Fannestrandsv. 63, 6415 Molde 

 

NLR Vest SA (Hordaland, Sogn og Fjordane)

 

Edvin-A Hugvik 

57 86 95 03, 412 958 68 

edvin.hugvik@nlr.no

Sandane Næringshage, Boks 197, 6821 Sandane

Hans Emil Dale

489 46 130

hans.emil.dale@nlr.no

Eidsnesfeltet, 6953 Leirvik

Leif Trygve Berge 

982 45 839 

leif.berge@nlr.no

Berge, 5637 Ølve

 

NLR Rogaland

 

 

 

Joacim Laurendz 

908 91 427

joacim.laurendz@nlr.no

Særheim, Postvegen 211, 4353 Klepp St.

 

NLR Agder

 

 

 

Jørgen Torp

902 88 230

jorgen.torp@nlr.no

Boks 41, 4575 Lyngdal

 

NLR Østafjells (Vestfold, Buskerud, Telemark)

 

Svein Ånestad 

414 94 604

svein.anestad@nlr.no

 

 

NLR Øst (Akershus, Østfold)

 

Knut Berg 

481 63 079 

knut.berg@nlr.no

Huggenes, Vestre Huggenesvei 111, 1580 Rygge

Kjell Sukkehagen 

481 63 084

kjell.sukkehagen@nlr.no

Huggenes, Vestre Huggenesvei 111, 1580 Rygge

 

NLR Innlandet (Hedmark og Oppland)

 

Einar Dobloug 

990 14 640 

einar.dobloug@nlr.no

Blæstad, Høyvangvegen 40, 2322 Ridabu

Terje Haug Skogheim

996 09 669

terje.haug.skogheim@nlr.no

Blæstad, Høyvangvegen 40, 2322 Ridabu

Øyvind Schiager

416 71 138 

oyvind.schiager@nlr.no

Blæstad, Høyvangvegen 40, 2322 Ridabu

 



Fortell oss gjerne hva du gravde etter. Vi jobber med å gjøre sidene våre bedre.
Æsj, det var dumt. Hva lette du etter? Gi oss gjerne en tilbakemelding slik at vi kan gjøre det lettere for deg å finne fram på sidene våre.